Hlavní 87, Brno Komín
+420 530 311 009/ +420 725 808 365
Doprava zdarma od 3000 Kč

3D tisk

Nově pro Vás ve Valmaxu tiskneme na 3D tiskárně. V následujícím textu naleznete odpovědi na nejzákladnější otázky.

Co je to 3D tisk?

Pro ty z vás, kteří netuší co je to 3D tisk odpovídám, že se jedná o vytisknutí předmětu v jeho prostorové formě. Nejde tedy jen o vytištění věci na papír, ale jedná se o vytvoření reálné věci, například vázy.

Jak 3D tisk funguje?

K vytištění určitého předmětu je zapotřebí 3D tiskárna, která funguje, tak že po jednotlivých vrstvách vytiskne Váš model. Dále je zapotřebí materiál, ze kterého se 3D výrobek vytiskne. K tomu slouží plastové tiskové vlákna, které jsou k dostání v nejrůznějších barvách. Dále už je potřeba jen energie a čas.

Jak je odolný výrobek z 3D tiskárny?

Odolnost výrobku je odvozená od použitého materiálu. U nás běžně používáme 2 materiály. PLA materiál je pružný, tvrdý a odolný jako jiné plasty. Není však tak teplotně odolný, měkne již při 30-50°C a nedoporučuje se proto skladovat např. v automobilech v létě. Jedná se také o hořlavý materiál. Tento materiál také není vhodný do venkovního prostředí, jelikož degraduje a křehne po UV záření.

ABS materiál se vyznačuje tvrdostí a vysokou odolností proti nárazu a je odolný i proti vysokým nebo nízkým teplotám a oděru. Není ale vhodný pro výrobky dlouhodobě vystavené povětrnostním vlivům a dlouhodobému slunečnímu záření. Možný je také ASA materiál, jehož předností je především vysoká odolnost proti UV záření a je tudíž vhodný na venkovní použití. Pokud máte zájem i o jiné materiály, kontaktujte nás a domluvíme se.

Co můžu na 3D tiskárně vytisknout?

Cokoliv. Limitováni jste pouze velikostí objektu. Vcelku lze na naší tiskárně vytisknout objekty do velikosti 25x21x20 cm, tedy do 10 500 cm3. Je tu však možnost předmět vytisknout na více častí a poté slepit.

Můžete mi vytvořit 3D model?

Bohužel, u nás nevytváříme 3D modely, pouze tiskneme Vámi zaslané modely. Nezoufejte ale pokud neovládáte nějaký program na výrobu 3D modelů, velká spousta již připravených modelů je k dostání na internetu. Užitečné databáze můžete nalézt například na tomto odkazu.
http://gekon3d.webnode.cz/databaze-3d-modelu/

V jakém formátu můžu posílat 3D model?

Zasílejte nám prosím modely ve formátu STL.

Kolik mě bude stát vytištění 3D výrobku?

U nás tiskneme za 50 Kč/hodinu tisku + 100 Kč za zahájení tisku (včetně materiálu). Pokud netušíte jak dlouho by se Vámi vybraný model měl tisknout, pošlete nám jej a my Vám obratem zašleme nezávaznou cenovou nabídku.

x

 

Milí návštěvníci, na našem webu používáme cookies. Slouží například k správnému fungování stránek. Pokračováním používání těchto stránek souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v nastavení Soukromí.