LED osvětlení AMBER: Přizpůsobte světlo denní době

Modré světlo. Hormon melatonin. Jistě oba dobře znáte. Jak ale souvisí s LED svítidly? Společným jmenovatelem je spánek a jeho kvalita. Melatoninu se říká „hormon spánku” a jeho tvorba závisí na střídání tmy a světla. Jak tedy může správně fungovat, když každý sleduje televizi, telefon nebo počítač dlouho do noci a v celé domácnosti se svítí?

Podívejte se na všechny katalogy našich dodavatelů

Naštěstí se s tím dá něco dělat. Dnes existuje mnoho aplikací na vypnutí a filtraci modrého světla v telefonu a počítači. Se stropními svítidly to ale tak jednoduché není. Osvětlení doma a v práci by mělo mít možnost změny barevného spektra. Mělo by fungovat stejně, jako se střídá barevné spektrum v průběhu dne venku. 

Ráno a dopoledne, kdy je náš organismus připravený na práci, učení a soustředění, by mělo mít světlo studenější odstíny. Postupně, jak zapadá slunce, by i světlo u nás doma mělo být teplejší a v barvách žluté až oranžové – tak, aby skutečně připomínalo západ slunce. Po setmění a v noci by už nemělo obsahovat žádnou modrou složku. Právě proto, aby se mohl vytvářet hormon melatonin.

white-2565766_640-300x227

Jak si s tím poradit doma? 

Rádi vám dáme řešení. Protože naše svítidla vyrábíme na míru, můžeme vám přesně takové osvětlení vyrobit. LED pásky, které nejčastěji do svítidel používáme, se za poslední dobu výrazně změnily a čím dál častěji se dbá na jejich kvalitu. Nejen na dostatek světla, ale i na vysoké CRI (index podání barev) a možnost přizpůsobit si světlo podle denní doby.

A právě proto jsme i do našeho sortimentu zařadili LED pásky AMBER, které neobsahují ani špetku modrého světla a nabízí pouze oranžovou až červenou barvu, která je ideální pro svícení večer a v noci.

led-pasek-nocni-amber-oranzovy-3528-60led-4-8w-24v-ip20_1284_1

Jak to funguje?

LED pásek AMBER můžete zkombinovat s klasickým LED páskem umístěným ve svítidlech. Vy si pak doma zvolíte barvu světla podle potřeby. Během dne si můžete postupně snižovat světlo klasického LED pásku a naopak přidávat intenzitu AMBER pásku. Tím vytvoříte přirozené světlo, které přesně odpovídá denní době.

Folight_prstenec-kopie-700x467

LED pásek AMBER umíme vsadit do profilů pro standardní LED pásky i do svítidel FOLIGHT nebo napínaných stropů. Záleží na vašem přání a představě.

Chcete zjistit více o možnostech LED osvětlení AMBER? Ozvěte se nám.

Navigace článku

Nevíte si rady s osvětlením Vaší domácnosti nebo firmy? Rádi Vám osobně pomůžeme s návrhem zdravého a komplexního osvětlení Vašich prostor.