Rodinný dům Rozdrojovice

Kompletní osvětlení celého domu pomocí LED pásků. Takzvaný “Dům bez žárovek”, je naše nejčastější realizace.

Do rozvaděče se umístí dva centrální napájecí zdroje nejčastěji Mean-Well HLG, díky těmto zdrojům můžeme na kterýkoliv světelný vývod umístit LED pásek o napětí 24V. To pro nás znamená plno výhod, můžeme si vymyslet tvar svítidla jakýkoliv chceme, velikost svítidla i provedení je variabilní. To nám otevírá cestu osvětlit dům přesně podle zákazníkových představ bez ohledu na to, jestli je vývod na svítidlo umístěn na správném místě – vývod ze stropu nebo ze zdi. Můžeme použít pouze jenom jako bod, který se musí profilem s LED páskem protnout a pak může pokračovat kamkoliv.

Rodinný dům Rozdrojovice

SVÍTIDLA NA MÍRU

V této konkrétní realizaci byly použity do všech pokojů čtverce z profilu LIPOD a LED pásku 15W/m v barvě neutrální bílá. V obývacím pokoji jsme instalovali obdélník o velikosti 1,5 x 1m, který zajistil dostatečný svit na celý velký obývací pokoj. Obdélník byl přisazený přímo na strop a nemuseli se tak řešit závěsná lanka. Nad jídelní stůl jsme zavěsili svítidlo z profilů LIPOD a do kuchyně jsme obdélník přisadili. Mimo osvětlení čtverci a obdélníky jsou v rodinném domě použity i čisté linie vyrobené také z profilu Lipod a LED pásků. Linie mohou být opět jak zavěsné tak přisazené.

Každé svítidlo se může ovládat klasickým vypínačem, tak jak jste zvyklí nebo můžete zvolit variantu dálkového ovládání ovladači milight nebo ovladač milight přímo připevnit na zeď. Výhodou této varianty je ovládání jedním ovladačem více světel a stmívání jednotlivých svítidel nebo všech svítidel zároveň.

IMG_6118-scaled
IMG_6131-e1528958835750
IMG_6137
IMG_6139-e1528888373519
IMG_6113-e1532589135875
Rozdrojovice
Rodinný dům

POUŽITÉ KOMPONENTY

Profil: LIPOD

LED pásek: 15 W/m

Zdroj: Mean Well

Difuzor: HS22

Ostatní: Závěsné lanka

Buďte s námi v obraze

Nezávazná poptávka


Nevíte si rady s osvětlením Vaší domácnosti nebo firmy? Rádi Vám osobně pomůžeme s návrhem zdravého a komplexního osvětlení Vašich prostor.