Restaurace SONO

Při vstupu do této restaurace, cítíte tu útulnou a přitom moderní atmosféru, díky interiéru i osvětlení a to je přesně to, co jsme se snažili pomocí světel dosáhnout. 

V restauraci jsme osvětlovali jednak čalouněné sedačky, tak i osvětlení nad rostliny a poličky nad barem. 

Restaurace SONO

OSVĚTLENÍ ROSTLIN

Rostliny v restauracích většinou trpí z důvodu nedostatku světla, což věděl pan majitel, a proto nás požádal i o osvětlení nad rostliny. Pro osvětlení rostlin v policích jsme použili LED pásky s chromatičnosti 6000K, které jsou důležité pro optimální růst rostlin. Proudový LED pásek s max. výkonem kolem 50W/m jsme zatížili pouze na 20W/m, aby bylo světlo efektivní. LED pásky se umístily do hliníkového profilu LIPOD, který jsme zvolili v černé barvě a tím si zajistili nenápadné, ale výkonné svítidlo.

BAR

Bar je nasvětlený zespodu LED páskem 15W/m v barvě teplé bílé 3000K. Pro toto osvětlení jsme zvolili profil N8, který je nenápadný, malý, ale přitom LED pásek uchladí a tím pádem prodlouží jeho životnost. Na modré kožené čalounění svítí LED pásek s bočním svitem stejné barvy.

Sklenice na poličkách jsou osvětleny LED páskem 6W/m, který se v profilu vůbec nezahřívá a tím pádem nerozehřívá zbytečně sklenice ani alkohol v policích.

Brno
Restaurace SONO

OSVĚTLENÍ SEDAČEK

K příjemnému a decentnímu podsvícení sedaček jsme použili profil MIKRO s LED páskem 15W/24V.  Výhodou LED pásku na 24V je jeho dobré rozprostření světla i při zapojení více metrů za sebou. Kdybychom totiž zvolili LED pásek na 12V, viděli byste úbytek světla na linii už po dvou metrech. U 24V LED pásku, ale ztrátu svítivosti pouhým okem neuvidíte ani při 5 metrech zapojení za sebou.

Všechny LED pásky umístěné v restauraci lze stmívat dálkovým ovladačem a řídícími jednotkami značky Mi-Light. Pro uschování zdrojů jsme využili umístění centrálně v rozvaděči.

Pro zadavatele bylo velmi důležité, aby nebyl rušen chod provozu ani hosté restaurace. Proto jsme se s instalací osvětlení přizpůsobili a vše instalovali přes noc.

POUŽITÉ KOMPONENTY

LED pásek: 15W 24V, 6W 24V, Pásek s bočním svitem, proudový pásek 50W/m

Profil: LIPOD + difuzor

Zdroje: Mean Well

Stmívače: MiLight

Buďte s námi v obraze

Nezávazná poptávka


Nevíte si rady s osvětlením Vaší domácnosti nebo firmy? Rádi Vám osobně pomůžeme s návrhem zdravého a komplexního osvětlení Vašich prostor.