DIY aneb udělej si sám
Rozhodnutí bylo jednoduché. Dát tam nejsilnější LED pásek 26W/m 24V.
Pozor, svítidlo musí mít lakovaný a hliníkovou nebo kovovou základnu- kvůli chlazení. někdy i to nebývá dostatečné a tak je nutné použít pod LED pásky hliníkový profil, aby se pásek uchladil.
Celková instalace je velmi jednoduchá. Pokud máte svítidlo s paticí E14 nebo E27, tak je stačí odšroubovat křížovým šroubovákem.
Nejprve připevníme zdroj. V našem případně jsme použili zdroj řady RS, který má zespodu závitové díry. Ty jsme si obkreslili na papír, přenesli na svítidlo a vyvrtali odpovídající díru, aby ní prošel šroubek do zdroje. Ten však nesmí být příliš dlouhý!
Poté je svítidlo připraveno na isntalaci LED pásků. Plochu důkladně očistíme lihem nebo technickým benzínem. LED pásky rovnoměrně rozmístíme a začneme je postupně spojovat. Musíte dát pozor na správnou polaritu u pájení. Jinak Vám LED pásek nebude svítit! Pokud jste vše dobře spájeli, tak máte „bezporuchové“ svítidlo s dlouhou životností. Navíc u zdrojů RS můžete ještě zvýšit nebo snížit napětí na výstupu a tak si lehce upravit intenzitu svitu.
Tímto způsobem se dá přestavět jakékoliv svítidlo, takže si můžete vyrobit úsporné a i více svítivé svítidlo. Nebo do něj můžete dát i RGB pásek nebo barevný pásek. Fantazii se meze nekladou.
Dost často zákazníkům do takto upravených svítidel instalujeme i dálkový RF ovladač, který má tlačítka s přednastavenými hodnotami intenzity svitu a lze jej i dálkově vypnout.
Zakázková přestavba pro zákazníka 18W svítidla na 28W.
Porovnání svítidlo s paticemi 2xE27 v němž svítí Teslux 10W E27 806lm vs svítidlo s LED pásky 26W/m 24V o délce 1m.
RGB LED svítidlo.