Rozbor LED panelů

Ukážeme Vám jak vypadají LED panely uvnitř, co se může pokazit a jak se takové opravy řeší. Vysvětlíme Vám, proč se některá svítidla kazí, a které složky jsou nejčastější chybou u svítidla.

Podívejte se na všechny katalogy našich dodavatelů

Nejprve jsme rozebrali LED panel.

Uvnitř můžete vidět, z čeho se panel skládá. Jsou to tyto části: hliníkový rám, který tvoří konstrukci osvětlení, další je kryt, který je z mléčného polykarbonátu, dále laserem perforované plexisklo, vymezovací podložka a plechový kryt.

Uvnitř hliníkového rámu jsou LEDkové čipy, které jsou umístěné na pásku, ale jsou na konstantní proud (oproti většině LED páskům, které fungují napěťově).

Dále obsahuje panel napájecí zdroj, který je největší hrozbou životnosti LED panelu nebo jakéhokoliv podobného svítidla. Bohužel velmi často se stává, že napájecí zdroje v těchto svítidlech nejsou kvalitní a LED čipy brzo odpálí.

LED-panel1

Většina firem v záruční době poškozený panel vymění, ale po záruční době jsou servisní podmínky už horší a spíše Vám doporučí panel vyhodit a koupit nový, s tím argumentem, že už Vám stejně investici vrátil. Což není jak ekologické, tak ani finančně výhodné.

Jakou má teda zákazník možnost?

Buď si teda pořídit svítidla nové a při výběru zvolit typ svítidla s vyměnitelným světelným zdrojem (například svítidla z LED pásků) nebo oslovit nějakou šikovnou firmu, která mu svítidlo zeservisuje a chybné komponenty vymění za alternativní a spolehlivé.

Jako další jsme rozebrali kulatý LED panel běžné kvality, který má identické složení jako předchozí panel, ale menší.  U menších LED panelů se setkáváme s tím, že většinou odejde celé LED čipové světlo z důvodu opět nekvalitního zdroje, který už na první pohled vypadá dost LOW-endově.

Tato svítidla nedoporučujeme do prostorů, kde se s nimi bude svítit často.

LED-čipy-v-panelu1

Kam tedy s těmito svítidly? Ideální použití je do komory, technických místností v bytech, atd….

Navigace článku

Nevíte si rady s osvětlením Vaší domácnosti nebo firmy? Rádi Vám osobně pomůžeme s návrhem zdravého a komplexního osvětlení Vašich prostor.