Napínané stropy

Velmi častým cílem osvětlení je dosáhnout podobného efektu denního svitu a vytvořit tak výkonné svítidlo, na které by bylo příjemné pohledět. Tyto vlastnosti má napínaný strop. Jedná se o velkou plochu, která může mít jen funkci stropu anebo svítí celoplošně nebo pouze po obvodu.

Napínané a prosvětlené stropy

Dosáhněte efektu denního svitu

Napínané stropy nalézají uplatnění hlavně v interiérech. Můžete z nich vytvořit dokonale hladký strop a rovný podhled, pod který schováte původní strop stavby. Skryje tak různé kabely a příslušenství. Napínaný strop může být lesklý nebo matný a vybírat si můžete ze široké škály barev.

Lesklý strop dodá Vašemu interiéru úplně jiný vzhled a díky zrcadlovému efektu opticky zvětší místnost. Hodí se tak jak do prostorů s nízkým stropem, tak i do prostorů, kde chcete zvýraznit jejich výjimečnost.

Napínaný strop se dá jednoduše kombinovat s různými světelnými zdroji. Můžeme Vám vsadit LED pásky do stropu a vytvořit tak originální tvary osvětlení jako je na fotce z naší realizace.

Nebo můžete do fólie zavěsit různé designové lustry, bodovky nebo svítidla Folight.

Variant napínané fólie je hned několik a pokud si nevíte rady, můžeme Vám poradit a navrhnout přesně na míru osvětlení i fólii.

Napínaný strop je designové řešení do domácností ale i do kanceláří nebo firem. V domácnostech udělá něco unikátního a zvětší opticky místnosti a v kancelářích nebo obchodech dodá na designu a luxusu.

Snadno se čistí, tak je skoro bezúdržbový a hlavně už věčné malování stropu je za Vámi a už Vás nikdy nečeká.

 

Co je to napínaný strop?

Napínaný strop je velmi oblíbený prosvětlený. Buď může být  celoplošně osvětlený nebo pouze po obvodu. Díky tomu, že se světlo vyzařuje skrze velkou plochu, není přímý pohled do svítidla nepříjemný. Tím se liší od výkonných svítidel, které vyzařují světlo z jednoho bodu – to je případ téměř všech reflektorů, bodovek, downlightů a dalších svítidel.

Teď trochu počítání. Napínaný strop má zhruba 2000-5000 lm/m2, pro srovnání klasická bodovka má zhruba 400lm, ale při ploše 0,0025m2, když se do ní podíváte, budete oslnění.

Její intenzita je totiž zhruba 80x vyšší. To ale neznamená, že je svítidlo z napínané fólie slabé. Svítivost vždy ladíme podle požadavků zákazníků, a to především s ohledem na dobré nasvětlení prostoru a cenu.

Napínaný strop se osvětluje dvěma způsoby, buď zákazník chce celoplošné rovnoměrné osvětlení, nebo dekorativní osvětlení po obvodu. V prvním případě se na strop instaluje rastr LED diod, který má takovou rozteč, aby světlo dopadalo na folii rovnoměrně a na svítidle nebyly žádné fleky a přesvícené body. Pro celoplošné osvětlení je potřeba minimální vzdálenost mezi folii a stropem 10 cm – to znamená, že je potřeba strop snížit minimálně o 10cm. Ideální vzdálenost je však 15 cm a více, čím větší vzdálenost je mezi napínanou folii a stropem, tím větší rozteč LED rastru můžeme použít.

S tím také souvisí cena samotného osvětlení. Nejčastěji u zákazníků instalujeme svítidla s napínanými foliemi se snížením stropu 15 cm. 

Do napínaného stropu se dají použít pásky jednobarevné – převážně se používá barva neutrální bílá nebo pásky RGBW. Docela často kombinujeme u zákazníků použití jednobarevných LED pásků s kombinací RGB po obvodu – cenově tato varianta vychází atraktivně a efekt RGB není až tak výrazný. Osvětlení pomocí napínané folie má velikou výhodu v tom, že je celoplošné. V místnosti vytvoříte bezestinné prostředí, a tím pádem zvýšíte kvalitu jak pracoviště, tak třeba domácího prostředí.

Odborná realizace napínaných stropů Brno, Praha

Pro zákazníky v Brně a Praze nabízíme nejen vynikající produkty, ale také profesionální realizaci. Naše týmy jsou zkušené a školené tak, aby zajistily dokonalou instalaci napínaných stropů. Můžete se spolehnout na naši kvalitu práce a preciznost, kterou vkládáme do každého projektu.

Navštivte náš showroom svítidel Brno

Napínané stropy

Máte nějaké další otázky k napínaným stropům?

Jak je potřeba nachystat strop, když chci mít napínaný strop?

 Pokud uvažujete nad celoplošně osvětleným stropem, stačí nám nachystat jen vývody na světla a my si vše už nachystáme.

U obvodového stropu je potřeba vymalovat strop na bílo, aby strop krásně odrážel světlo a neházel stíny.

Jaké nejmenší snížení je potřeba?

Pokud chcete prosvětlený strop, doporučujeme snížení stropu alespoň 15cm. Obecně platí, že čím větší odsazení, tím je cena nižší.

Pokud budete mít jen fólii bez prosvětlení, tak nám stačí snížení 4cm.

Je vhodný napínaný strop i do koupelny? Nebo nad bazén?

Ano, napínaný strop díky svému materiálu může být i ve vlhkém prostředí.

Jak řešit stmívání?

Nejlepší variantou je chytrá domácnost Loxone (Smarteon), pokud ale nemáte chytrý dům můžete vybírat z několika variant stmívání, buď pomocí ovladače milight, pomocí triac stmívání, aplikací zigbee anebo casambi. Pokud si nevíte rady, tak nás oslovte a my Vám rádi poradíme.

Moderní LED ambientní osvětlení do novostavby, či rekonstrukce

Kontaktujte nás pro více informací, rádi Vám poradíme s výběrem i realizací napínaného stropu!


Nevíte si rady s osvětlením Vaší domácnosti nebo firmy? Rádi Vám osobně pomůžeme s návrhem zdravého a komplexního osvětlení Vašich prostor.