Komplexní osvětlení domácností

Komplexní osvětlení domácností je vhodné myšlenkově rozdělit na 2 typy – novostavby a domácnosti se stávajícím osvětlením, jelikož v každém případě se postupuje mírně odlišně.

osvětlení domácnosti
osvětlení wc
osvětlení koupelny
Osvětlení funkcionalistického bytu
kruhové osvětlení obývacího pokoje

Komplexní osvětlení domácností

Novostavba

Osvětlovat Vaší novostavbu nebo kompletní rekonstrukci Vašeho domu či bytu nás velmi baví. V ideálním případě je dobré nás oslovit v rámci projektu, abychom mohli zadat elektrikářům požadavky na příslušnou kabeláž podle vybraných svítidel.

Pracujeme jak s led pásky tak ale i s hotovými svítidly.

Pokud se rozhodnete pro osvětlení z led pásků, tak doporučujeme zdroje umístit do rozvaděče, kde k nim bude dobrý přístup. Toto má především výhodu v tom, že napájecí zdroje nejsou u svítidel vidět a nemusí být maskovaná. Zároveň si můžeme dovolit použít ty nejkvalitnější napájecí zdroje se 7-letou zárukou, protože jeden zdroj napájí 3-10 svítidel.  Zároveň má velmi vysokou efektivitu, takže svítidla budou ještě efektivnější.

Svítidla z led pásků můžou mít různé tvary: jednotlivé linie, obdélníky, čtverce, kliky-háky a různé tvary tvořené z přímek. Svítidla můžeme kombinovat jak v jednobarevném provedení, tak i s měnícími barvami RGB. 

Zároveň lze instalovat stmívače na ideální doladění atmosféry anebo napojit led pásky na chytrou domácnost.

V případě, že se rozhodnete pro osvětlení na 230V, můžete vybírat ze široké škály svítidel. Buď Vám interiér i svítidla navrhne přímo Váš architekt, anebo Vám s umístěním a vhodným svítidlem poradíme my. Inspirovat se můžete v našich katalozích dodavatelů a na našich realizacích. 

Při výběru svítidel je dobré i přemýšlet nad tím, jestli budeme chtít svítidla stmívat nebo měnit barvu chromatičnosti a mít biodynamické osvětlení. Tam bychom doporučili svítidla s možností stmívání DALI. Pokud se o toto stmívání rozhodnete, je potřeba na to nachystat i příslušnou kabeláží.

svítidla do koupelny

LED osvětlení koupelny

Naše LED svítidla kombinují styl s úsporou, přinášejíc jasný a přirozený světelný zdroj pro každý kout koupelny. Objevte světlo, které promění vaši koupelnu v elegantní a funkční prostor.

Více informací

Osvětlení nábytku

Interiérové osvětlení

Ať už jde o LED pásky pod kuchyňskými skříňkami, ambientní světlo v obývací stěně nebo podsvícení postele pro útulnou atmosféru, správně zvolené osvětlení dokáže proměnit každý kus nábytku v dominantní prvek místnosti.

Více informací

osvětlení dřevěných schodů

Osvětlení schodiště

Hledáte elegantní a funkční řešení pro osvětlení schodiště? Naše LED svítidla nabízí kombinaci designu a bezpečnosti, která promění každý schod ve vizuální i praktický zážitek.

Více informací

Osvětlení kuchyňské linky

Led osvětlení kuchyňské linky

Naše LED osvětlení přináší kombinaci moderního designu a praktičnosti, která zvýrazní krásu vaší kuchyně a zároveň zpříjemní vaše vaření. Prozářte svou kuchyň v nejlepším světle s naším LED osvětlením.

Více informací

osvětlení domácnosti

Osvětlení podhledů

Naše ambientní osvětlení nabízí kombinaci sofistikovaného designu i výkonu, která promění vaše stropy v skvostné světelné kompozice. Oživte své interiéry a přidejte hloubku prostoru s naším osvětlením podhledů.

Více informací

venkovní svítidla na fasádu

Venkovní led osvětlení

Naše venkovní LED světla kombinují moderní design s energetickou účinností, osvětlujíc vaši zahradu, terasu či vchod dokonalým světlem. Ozdobte svůj venkovní prostor s naším LED osvětlením a užijte si atmosféru v novém světle.

Více informací

Co mám dělat, když už mám osvětlení v domácnosti?

Pokud již v domě bydlíte a neplánujete výraznější rekonstrukci elektroinstalace, je trochu odlišný způsob instalace LED svítidel. Máme tyto možnosti – vystopujeme jestli máte svítidla napojená na jeden nebo více samostatných okruhů, které jsou oddělené od ostatních spotřebičů, pokud ano, můžeme se pustit do práce podobně jako u novostavby. Do rozvaděče nebo poblíž něj umístíme napájecí zdroje, které budou zásobit LED pásky napětím, které jim bude vyhovovat (většinou 24V). To je v případě, že budete mít svítidla z led pásků. 

Pokud si vyberete svítidla na 230V, je potřeba zkonzultovat hlavně možnosti stmívání. Vždy i na původní rozvody se dá vymyslet, jak jednotlivá svítidla stmívat.

Osvětlení domácnosti
DSC01694
osvětlení domácnosti lucis
napinany_strop-1024x538
box wever

Designová svítidla všeho druhu

Nechte si nacenit osvětlení Vašeho prostoru zcela ZDARMA!

Pokud ale upřednosťnujete osobní kontakt, chápeme to! Navštivte náš Showroom svítidel Brno na adrese Kaštanová 125a, 620 00 Brno-Tuřany.


Nevíte si rady s osvětlením Vaší domácnosti nebo firmy? Rádi Vám osobně pomůžeme s návrhem zdravého a komplexního osvětlení Vašich prostor.