Úvod Blog Barrisol

Barrisol

Barrisol - co to vlastně je

Už jste slyšeli o barrisolu nebo tzv. napínaných stropech? Barrisol se už dělá dlouho, ale teprve teď začíná být populární v České republice. 

Barrisol je vlastně pnutá stropní fólie, která se dá prosvětlit. Je dobře flexibilní a díky tomu lze z ní vytvořit jakýkoliv tvar. Navíc se vyrábí i v mnoha barevných odstínech a typech. Jedná se moderní a elegantní náhradu stropů místo sádrokartonu. 

Výhodou u barrisolu je, že Vám zakryje nevzhledný strop, kabeláž, trubky či nedokonalosti stropu. Barrisol se používá hlavně v interiérech, kde působí designově a nadčasově.

Je ideální i do vlhkých místností jako je koupelna či kuchyně, ale i k bazénům nebo k výřivkám. Samozřejmě barvu prosvícení barrisolu si můžete zvolit mezi teplou bílou, denní bílou, studenou bílou nebo dokonce RGB i RGBW. Takže fantazii se meze nekladou.

A jak to vlastně funguje?

Barrisol se instaluje na universální profilový systém. Lze dosáhnout kruhového, obdelníkového i šikmého stropu. Membrána se poté zahřátím napne pomocí speciálního nástroje a je připnuta do hliníkových profilů.

Pod napínanou fólii na strop nebo zeď se nainstalují LED pásky a ty se musí umístit do hliníkového profilu, který zajištuje větší životnost LED pásku z důvodu chlazení. Doporučujeme používat na prosvětlení barrisolu LED pásky než jiné varianty osvětlení, jelikož sundání barrisolu není zrovna levná záležitost a LED pásek v hliníkovém profilu Vám zaručí bezporuchovou a dlouhodobou životnost.

 

Napínané stropyBarrisol

 

Podle vzdálenosti LED pásku od barrisolu a podle požadované svítivosti se určí hustota a intenzita LED pásků pod barrisolem, abychom docílili požadovaného svitu i výsledného efektu. Barrisol totiž pohltí světlo ze 40%. Naši odborníci Vám poradí kolik LED pásků je potřeba umístit pod barrisol a jaké mají být svítivosti, záleží totiž na prostoru a na druhu barrisolu, který jste si vybrali.

 

LED pásky v barrisoluBarrisol

 

 

Pro více informací se můžete podívat na stránky firmy napinanestropy.com se kterou spolupacujeme. Zjistíte jak probíhá instalace LED pásků pod barrisolem a samotná montáž barrisolů http://www.napinanestropy.com/napinane-stropy-vyhody/ nebo FB https://www.facebook.com/napinanestropycom/?fref=ts.

 

Napínané stropy- led páskyBarrisol kulatý