Krčma U Císařské cesty

Pro pana X jsme řešili již několikátý projekt osvětlení, tento nás však bavil asi nejvíce. Ze starého mlýna pan X udělal restauraci s penzionem, možná jste tam už někdy byli.

Krčma U Císařské cesty

KRČMA

Interiér se nese v středověkém duchu a to pro nás znamenalo, že svítidla nemohla být vidět. Prostor jsme potřebovali nasvítit dost specificky, museli jsme myslet na to, že je potřeba v restauraci uklízet, pro úklid je vhodné mít světla až nad míru, ale zároveň je potřeba ideálně z těch stejných svítidel vyvodit příjemné tlumené světlo pro vychutnání si výborného pokrmu. Tento zajímavý projekt jsme nakonec vyřešili nepřímým osvětlením dřevěného stropu. Do profilů Corner 16 jsme použili LED pásky o výkonu 15w/m v barvě teplé bílé. Celkový výkon byl cca 800w, to by na úklid stačilo. Svítivost se dá plynule regulovat stmívači, personál tedy může naladit světelnou scénu přesně podle dané akce.

DSC01804-1
DSC01809
DSC01828-1-1
DSC01805
DSC01801-1

SPOLEČENSKÁ MÍSTNOST

V druhém patře tohoto útulného, ale prostorného objektu je společenská místnost, kde již nebylo potřeba LED pásky tak moc skrývat. Ale i tak nám to nedalo a řekli jsme si, když tedy budou vidět, ať je aspoň na co koukat. Myslíme si, že přesně takového efektu jsme dosáhli a totéž nám potvrdil i personál. Pro konferenční místnost jsme použili profil Corner 30, který díky své hloubce zamaskuje jednotlivé svíticí diody, jako zdroj napájení jsme použili zdroje Meanwell ELG-240-24A. Celkový výkon sestavy je asi 900w. Světelné orkuhy jsou rozděleny na 3 části a každá část se dá samostatně regulovat od 0 do 100% na jednom čtyřkanálovém ovladači.

Branišovice
Restaurace

POUŽITÉ KOMPONENTY

LED pásky: 15W/m

Zdroj: ELG-240-24A

Stmívač: MiLight + ovladač

Buďte s námi v obraze

Nezávazná poptávka


Nevíte si rady s osvětlením Vaší domácnosti nebo firmy? Rádi Vám osobně pomůžeme s návrhem zdravého a komplexního osvětlení Vašich prostor.